اخبار, مقاله ها

ارور مینی 2 : معنی وحل کدهای خطا

رفع ارور مینی 2,خطای IMU ,خطای گیمبال و دوربین,خطای کالیبره و آموزش کالیبراسیون, خطای SD کار,خطای فشار سن,خطای قطب نما,خطای GPS

هیچ چیزی بدتر از آب و هوای بد و ارور های هلی شات، نمیتواند برای خلبان پهپاد باشد. اگر هوا بد باشد نهایتا صبر می کنیم تا هوا بهتر شود. با این حال، ارورها می توانند فراتر از صبر کردن برای حل مشکل یا امید به حل شدن خود به خود باشند. ارور مینی 2 و عدم امکان پرواز به این دلیل می تواند آزاردهنده باشد. اما زمانی که این ارورها حل شوند، همه چیز آسان تر می شود.

لیست خطاهای MINI 2

لیست بلند بالایی از ارورهای مینی 2 ، معنای آنها و مراحلی برای رفع آنها آورده شده است.

رفع ارور مینی 2,خطای IMU ,خطای گیمبال و دوربین,خطای کالیبره و آموزش کالیبراسیون, خطای SD کار,خطای فشار سن,خطای قطب نما,خطای GPS

در صورت وجود هرگونه مشکل ، عدم رفع خطاها ، نیاز به تعمیر و تعویض تمامی قطعات پهپاد و هلیشات DJI میتوانید با ما در ارتباط باشید. کارتال به عنوان اولین مرکز تعمیرات پهپاد در شمال غرب کشور با مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

Code 10001 Code 10016 Code 10022 Code 10023 Code 30007
Code 30008 Code 30047 Code 30049 Code 30050 Code 30055
Code 30060 Code 30064 Code 30085 Code 30105 Code 30168
Code 30210 Code 30224 Code 30226 Code 40002 Code 40011
Code 40012 Code 40021 Code 180016 Code 180030 Code 180031
بیشتر بخوانید “تعمیر پهپاد (هلی شات)”

خطای 10001 MINI 2

دوربین دچار مشکل است و باید تعمیر گردد.

تنها کاری که بلافاصله می توانید برای رفع این خطا انجام دهید این است که پهپاد و ریموت کنترل را خاموش و روشن کنید. سپس ببینید که آیا خطا برطرف شده است یا نه. در غیر این صورت، با مراکز معتبر تعمیرات هلی شات تماس بگیرید. شما نیاز به تعویض یا تعمیر دوربین خواهید داشت.

خطای 10016 مینی 2

این ارور مینی 2 می تواند به معنی عدم کالیبره شدن دوربین باشد. همچنین کیفیت تصویر ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد. برای رفع این خطا، می توانید کالیبره کردن دوربین را امتحان کنید.

مراحل انجام این کار در زیر آمده است.

نحوه کالیبره کردن دوربین
 1. مطمئن شوید پهپاد شما روی یک سطح صاف قرار دارد.
 2. وارد برنامه DJI Fly شوید.
 3. سه نقطه در گوشه بالا سمت راست (menu system) را پیدا کرده و فشار دهید.
 4. روی نماد دوربین در سمت چپ صفحه ضربه بزنید. این شما را به تنظیمات گیمبال (Gimbal Settings) می برد.
 5. در بخش “Camera Gimbal Advanced Settings” گزینه “Auto Calibrate Gimbal” را انتخاب کنید و سپس “OK” را بزنید.
 6. این فرآیند به طور خودکار شروع و تمام می شود.

اگر به هر دلیلی این خطا برطرف نشد، به احتمال زیاد نیاز به تعویض یا تعمیر دوربین خواهید داشت.

بیشتر بخوانید “تعمیر هلی شات (پهپاد) در مرکز مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری”

 خطای 10022 MINI 2

کارت SD وجود ندارد. کارت SD را وارد کنید.

این یک خطای ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک کارت SD وارد کنید. کارت SD مورد نیاز باید UHS-I Speed Class 3 یا بالاتر باشد. برندهای SanDisk، Samsung و سایر برندها این کارت‌های سرعت‌ بالا را برای فروش دارند.

رفع ارور مینی 2,خطای IMU ,خطای گیمبال و دوربین,خطای کالیبره و آموزش کالیبراسیون, خطای SD کار,خطای فشار سن,خطای قطب نما,خطای GPS

خطای 10023 مینی 2

کارت SD معیوب است. کارت را عوض کنید.

سریع ترین راه برای رفع ارور مینی 2 این است که به سادگی کارت SD را خارج کنید. کمی صبر کنید و دوباره کارت را وارد کنید. اگر کارساز نبود، کارت را با کارت دیگری عوض کنید. با توجه به حساس بودن کارت های SD، داشتن چندین کارت در دست ممکن است ایده بدی نباشد.

خطای 30007 و 30008

سیگنال GPS وجود ندارد. قادر به شناور ماندن نیست. با احتیاط پرواز کنید.

اگر در فضای باز با این ارور مینی 2 مواجه شدید؛ در این حالت، بهترین اقدام شما این است که پهپاد را بازگردانید. پهپاد را فرود بیاورید و در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

نکته : در محیط های بسته سیگنال GPS وجود ندارد. برای اطمینان از این ارور مینی 2 در فضای باز بار دیگر GPS را تست کنید.

رفع این خطا احتمالاً نیاز به ، تعمیر یا تعویض ماژول GPS داشته باشد. در اینجا می بینیم که چرا همیشه داشتن دید مستقیم (VLOS) به پهپاد مفید است. زیرا با خرابی ماژول GPS، ممکن است پهپاد به درستی روی نقشه نشان داده نشود.
رفع ارور مینی 2 ,خطای IMU ,خطای گیمبال و دوربین,خطای کالیبره و آموزش کالیبراسیون, خطای SD کار,خطای فشار سن,خطای قطب نما,خطای GPS

خطای 30047 MINI 2

فشارسنج با مشکل مواجه شد. پهپاد را روشن و خاموش کنید.

تنها کاری که می توان در اینجا انجام دهید این است که مینی 2 را روشن و خاموش کنید. سپس دستورالعمل های روی صفحه ارائه شده توسط DJI را دنبال کنید.

خطای 30049 مینی 2

خطای ماژول GPS. پهپاد را روشن و خاموش کنید.

جهت رفع این ارور مینی 2 ، هلیشات و ریموت کنترل را روشن و خاموش کنید. اگر مشکل حل نشد، ماژول GPS نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

رفع ارور مینی 2,خطای IMU ,خطای گیمبال و دوربین,خطای کالیبره و آموزش کالیبراسیون, خطای SD کار,خطای فشار سن,خطای قطب نما,خطای GPSخطای 30050 مینی 2

 IMU باید کالیبره گردد. IMU را کالیبره کنید.

ممکن است بعد از سقوط پهپاد، مشاهده پرواز عجیب آن و دلایل دیگری که در کد خطای 30050 ذکر نشده است، از شما خواسته شود IMU را کالیبره کنید.

توجه: در صورت دریافت کد خطای 30050، اغلب اوقات، اگر نه همیشه، هنگام راه اندازی مجدد پهپاد، یک کادر محاوره‌ای وجود دارد و منتظر شماست تا کالیبراسیون خودکار را تأیید کنید، که در این صورت دستورالعمل‌ها را پذیرفته و کالیبراسیون را انجام دهید. می توانید با دنبال کردن مراحل زیر IMU را به صورت دستی کالیبره کنید.

نحوه کالیبره کردن دستی IMU 
 1. وارد برنامه DJI Fly شوید.
 2. سه نقطه در گوشه بالا سمت راست را پیدا کرده و فشار دهید.
 3. به پایین اسکرول کنید تا به “Sensors” (حسگرها) برسید.
 4. IMU را پیدا کرده و فشار دهید.
 5. این فرآیند به طور خودکار شروع می شود و به شما دستور می دهد که مینی 2 را در کجا و چه زمانی برای کالیبره کردن صحیح IMU قرار دهید.
 6. این فرآیند حدود یک دقیقه طول می کشد و پس از اتمام به شما هشدار می دهد.
بیشتر بخوانید “آموزش نرم افزار DJI fly”

خطای 30055 مینی 2

IMU کالیبره نشده است. IMU را کالیبره کنید.

مراحل این کار مشابه مراحل خطای کد 30050 است.

خطای 30060

خطای قطب نما

اطمینان حاصل کنید که هیچ شی فلزی یا مغناطیسی در نزدیکی پرنده وجود ندارد و قبل از استفاده آن را کالیبره کنید.

 به طور معمول این ارور مینی 2 در صورتی رخ می دهد که پهپاد خود را در خانه، در نزدیکی درب فلزی، نیمکت پارک، پارکینگ یا سایر اشیاء فلزی روشن کنید.

اگر این پیام را دریافت کردید، سعی کنید مینی 2 را به منطقه دیگری در نزدیکی ببرید که هیچ فلزی نداشته باشد. اگر خطا همچنان ادامه داشت، ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشید.

خطای 30064 مینی 2

پرنده قادر به پرواز نیست.

اول از همه، مطمئن شوید که هیچ مانعی در اطراف مینی 2 وجود ندارد و در منطقه ای با محدودیت پرواز (مانند حریم هوایی فرودگاه) نیستید. اگر به نظر همه چیز خوب است، ساده ترین کار این است که مینی 2 و ریموت کنترل را خاموش و روشن کنید.

اگر خطا همچنان ادامه داشت، به دنبال به روز رسانی سیستم عامل باشید (نحوه انجام آن در زیر آمده است) و اگر این مشکل نباشد، به احتمال زیاد نیاز به تعمیر پهپاد دارید. اغلب اوقات با این مشکل، ماژول کنترل سرعت (ESC) نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

نحوه بررسی به روز رسانی
 1. وارد برنامه DJI Fly شوید.
 2. سه نقطه در گوشه بالا سمت راست را پیدا کرده و فشار دهید.
 3. به تب “ABOUT” (درباره) بروید.
 4. در سمت چپ، “Aircraft Firmware” (سیستم عامل هواپیما) را خواهید دید.
 5. در سمت راست این گزینه، “Check for Update” (بررسی به روز رسانی) وجود خواهد داشت.
 6. این گزینه را فشار دهید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

خطای 30085

خطای اتصال ESC. تعمیر مورد نیاز است.

این خطا ناشی از مشکلات خود برد ESC است. برای رفع آن، باید برد ESC را تعمیر یا تعویض کنید. برای تعمیر آن با مراکز دارای مجوز تعمیرات پهپاد از سازمان هواپیمایی تماس حاصل فرمایید.

خطای 30105 مینی 2

خطای سیستم ناوبری. هلی شات مجدد را راه اندازی کنید.

ممکن است در مورد این ارور مینی 2 ، روشن و خاموش کردن کارساز نباشد. DJI پیشنهاد می کند پهپاد را از هرگونه شی فلزی دور کنید و سپس IMU را کالیبره کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، باید با مراکز تعمیرات تماس بگیرید.

نحوه کالیبره کردن دستی IMU
 1. وارد برنامه DJI Fly شوید.
 2. سه نقطه در گوشه بالا سمت راست را پیدا کرده و فشار دهید.
 3. به پایین اسکرول کنید تا به “Sensors “برسید.
 4. IMU را پیدا کرده و فشار دهید.
 5. این فرآیند به طور خودکار شروع می شود و به شما دستور می دهد که پرنده را در کجا و چه زمانی برای کالیبره کردن صحیح IMU قرار دهید.
 6. این فرآیند حدود یک دقیقه طول می کشد و پس از اتمام به شما هشدار می دهد.

خطای 30168

قدرت پهپاد کافی نیست. با احتیاط پرواز کنید.

این پیام اغلب زمانی ظاهر می شود که باد در منطقه پرواز شما بیشتر از حد معمول باشد. اگر یک روز آرام و بدون وزش باد باشد، این خطا می تواند نشانه مشکلی جدی تر باشد. این پیام ممکن است به دلیل نزدیک شدن باتری به انتهای عمر مفید یا حتی خرابی ماژول ESC باشد.

خطای 30210 مینی 2

سخت افزار سیستم برق. هلی شاترا روشن و خاموش کنید.

برای رفع این خطا، پهپاد و پهپاد و ریموت کنترل را مجدد راه اندازی کنید. اگر کارساز نبود، مرحله بعدی بررسی و نصب به روز رسانی سیستم عامل (برای پهپاد، باتری و ریموت کنترل) است. توصیه می شود این کار را در جایی با اتصال به اینترنت انجام دهید.
رفع ارور مینی 2,خطای IMU ,خطای گیمبال و دوربین,خطای کالیبره و آموزش کالیبراسیون, خطای SD کار,خطای فشار سن,خطای قطب نما,خطای GPS

خطای 30224

نسخه سیستم عامل ناسازگار می باشد.

برای رفع این کد ارور مینی 2 ، چند مرحله باید انجام شود:

 1. اطمینان حاصل کنید که مینی 2 آخرین سیستم عامل را دارد.
 2. مطمئن شوید که تمام باتری های یدکی نیز از آخرین سیستم عامل استفاده می کنند.
 3. با رفتن به PROFILE > Settings >Clear Cache، حافظه کش سیستم عامل را در برنامه DJI پاک کنید.
 4. پس از انجام این کار، پهپاد و برنامه DJI Fly را مجدد راه اندازی کنید.

اگر این کار را انجام دادید و همچنان با خطا مواجه هستید، برنامه DJI Fly را دوباره نصب کنید. اگر این مراحل کارساز نبود، باید پهپاد خود را برای سرویس و تعمیر ارسال کنید.

خطای 30226

شروع با شکست مواجه شد. پرنده و برنامه DJI Fly را مجدد راه اندازی کنید.

این مورد یکی دیگر از آن خطاهایی است که نیاز به راه اندازی مجدد کامل پهپاد، ریموت کنترل و برنامه DJI Fly دارد. پس از آن، برنامه DJI Fly شما را در مراحل مورد نیاز برای اصلاح مشکل راهنمایی می کند.

خطای 40002 مینی 2

گیمبال گیر کرده است. بررسی کنید که آیا پوشش گیمبال برداشته شده است و مطمئن شوید که به راحتی می چرخد.

این خطا معمولا زمانی رخ می دهد که در هنگام روشن کردن ، پوشش گیمبال روی آن باقی مانده باشد. هنگامی که این اتفاق می افتد، گیمبال سعی می کند به طور خودکار کالیبره شود و به بالا و پایین و طرفین حرکت کند، اما به دلیل وجود پوشش، حرکت آن محدود می شود.

اگر این کار به طور مکرر انجام شود، خطر سوختن موتور گیمبال و بی استفاده شدن دوربین وجود دارد. راه حل این است که عادت کنید قبل از پرواز، پوشش گیمبال را بردارید.

خطای 40011

میتواند خطای کالیبراسیون گیمبال باشد. پهپاد را مجدد راه اندازی کنید.

اگرچه ممکن است اولین کار شما روشن و خاموش کردن پهپاد باشد، اما روش صحیح رفع این خطا انجام کالیبراسیون گیمبال است که قبلا توضیح داده شد. اگر کالیبراسیون گیمبال کارساز نبود و همچنان با خطا مواجه هستید، سعی کنید پهپاد را روشن و خاموش کنید. اگر باز هم کار نکرد، باید گیمبال را تعویض کنید.

نحوه کالیبره کردن دوربین و گیمبال
 1. مطمئن شوید پهپاد شما روی یک سطح صاف قرار دارد.
 2. وارد برنامه DJI Fly شوید.
 3. سه نقطه در گوشه بالا سمت راست را پیدا کرده و فشار دهید.
 4. روی نماد دوربین در سمت چپ صفحه ضربه بزنید. این شما را به تنظیمات گیمبال “Gimbal Settings” می برد.
 5. در بخش ” Camera Gimbal Advanced Settings” گزینه “Auto Calibrate Gimbal” را انتخاب کنید و سپس “OK” را بزنید.
 6. این فرآیند به طور خودکار شروع و تمام می شود.

خطای 40012 مینی 2

گیمبال قادر به اتصال نیست. باید تعمیر گردد.

در این حالت، شما نیاز به تعویض گیمبال خواهید داشت. می توانید برای این کار از مراکز مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری کمک بگیرید.

خطای 40021

خطای داده IMU گیمبال است. ماژول نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.

کد 180016، کد 180030 و کد 180031

میتواند خطای سنسور باشد.

اولین قدم برای رفع این خطاها، راه اندازی مجدد پهپاد و ریموت کنترل است. اگر کارساز نبود، به این معنی است که سنسورها نیاز به تعمیر و تعویض دارند.

امیدواریم با هیچ یک از این خطاها مواجه نشوید. با این حال، همانطور که از این لیست می بینید، در صورت مواجه شدن با این خطاها، راهی برای رفع و اصلاح بسیاری از خطاهایی که DJI ممکن است برای شما ایجاد کند وجود دارد.در انتها برای دریافت مشاوره رایگان ، خرید و فروش ، آموزش و تعمیرات پهپاد (هلیشات) می توانید با ما در ارتباط باشید.


در انتها برای دریافت مشاوره رایگان ، خرید و فروش ، آموزش و تعمیرات پهپاد (هلیشات) می توانید با ما در ارتباط باشید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *