اخبار, مقاله ها

هلی شات برای فیلمبرداری عروسی : مقایسه و خرید

فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی ,

فیلمبرداری عروسی با عکاسی کاملا متفاوت است. شما باید فردی آرام ، باثبات و متمرکز باشید و به صبر، دقت و مهارت نیاز دارید. در این مقاله شرکت کارتال، چند مدل هلی شات فیلمبرداری عروسی را بررسی خواهیم کرد.

این پهپادها در عین حال که ی صدا هستند؛ باتری آنها برای فیلمبرداری کل مراسم و حتی بیشتر از آن کافی است. فیلمبرداری عروسی مستلزم داشتن پهپاد مناسب است.

DJI Mavic 3 Pro Cine (مویک 3پرو ساین)

پهپادی مانند DJI Mavic 3 Pro Cine بسیار فوق‌العاده‌ و تحسین برانگیز است. دوربین سه‌گانه این پهپاد بیشتر در بخش عکاسی مورد تحسین قرار می‌گیرد، ولی برای فیلمبرداری نیز بسیار عالیست.

 • دوربین Hasselblad CMOS 4/3 دیافراگم خود را از f/2.8 به f/11 تنظیم می‌کند.
 • دوربین CMOS 1/1.3 اینچی دارای دیافراگم ثابت f/2.8 و زوم است.
 • دوربین نیمه اینچی تله‌фото CMOS دارای دیافراگم f/3.4 و دو حالت زوم است.

مویک 3پرو سین , فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی ,

دیافراگم‌های هر سه دوربین تقریبا عالی هستند، زیرا DJI هر دوربین را با دقت، توجه و جزئیات بسیار زیاد طراحی کرده است.

مجموعه ویژگی‌های زوم به شما امکان می‌دهد بدون اینکه نزدیک باشید، از عروس، داماد و مهمانان فیلمبرداری و عکاسی کنید.

 • دوربین اصلی Hasselblad شامل راهکار رنگ طبیعی Hasselblad یا HNCS است.

این پهپاد برای دسترسی به رنگ های بیشتر از D-Log 10 بیتی نیز بهره می برد. شما می توانید مستقیما بعد از مراسم فیلم ها را پست کنید. فیلم های شمانیازی به صرف زمان زیادب در بخش تدوین نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید “بررسی DJI Mavic 3Pro : اولین پهپاد سه دوربین”

کیفیت ویدیو مویک 3پرو ساین

 • فیلمبرداری با سرعت 50 فریم در ثانیه، خروجی 5.1K
 • فیلمبرداری با سرعت 120 فریم در ثانیه، خروجی 4K

3 Pro Cine کدهای پشتیبانی Apple ProRes پیشرفته تری را برای تصاویر با کیفیت بالا و صرف زمان کمتر در بخش تدوین ارائه می دهد.

شارژدهی باتری تبلیغ شده 43 دقیقه است. این پهپاد را تا میتوانید نزدیک 40 دقیقه پرواز داد، که برای یک پهپاد DJI زمان طولانی ای است!

این پهپاد همچنین دارای تمام سنسورهای اجتناب از موانعی است. از APAS 5.0 گرفته تا سنسورهای همه جانبه که برای امنیت و اطمینان هنگام پرواز در داخل سالن به آن نیاز خواهید داشت. به همین دلیل میتواند انتخاب مناسبی به عنوان هلی شات عروسی باشد.

بیشتر بخوانید “پرواز در محیط بسته با پهپاد : هشت نکته و ترفند”

میتوانید فیلم‌ها را در LightCut (برنامه رایگان DJI) به راحتی ویرایش و ارسال کنید.

DJI Mini 4 Pro (مینی 4پرو)

اولین دستگاه از سری مینی است که دارای تشخیص و اجتناب از موانع در تمام جوانب و نقاط را داراست.

دوربین تکی در Mini 4Pro دارای سنسور CMOS نوع 1/1.3 با ISO دوگانه، لنز 24 میلی‌متری (معادل) و دیافراگم ثابت F1.7 است. می تواند تصاویر 48 مگاپیکسلی بگیرد و روی یک گیمبال 3 محوره قرار می گیرد که می تواند تا 60 درجه به سمت بالا متمایل شود.همچنین دارای قابلیت عکاسی عمودی با کیفیت 4K است.

Mini 4 Pro اولین پهپاد از سری Mini است که عملکرد Waypoints Flight را ارائه می دهد. این ویژگی به شما امکان می دهد پروازها را از قبل برنامه ریزی کرده و آنها را تکرار کنید. کروز کنترل نیز در دسترس است و به شما این امکان را می دهد که به طور خودکار با سرعت ثابت پرواز کنید .

بیشتر بخوانید “معرفی پهپاد DJI Mini 4pro : قدرتمند اما مقرون به صرفه”

سیستم ردیابی این پهپاد ActiveTrack 360 میباشد  و آنقدر هوشمند است که می تواند تشخیص دهد که چه چیزی را ردیابی کند.

این پهپاد فیلم برداری یکی از انتخاب های مناسب در رنج قیمت متوسط است.

 فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی , مینی 4پرو عروسی

 • وزن : کمتر از 249 گرم
 • ابعاد  : 148×94×64 میلی متر (تاشده) , 298×373×101 میلی متر (بازشده)
 • کیفیت ظبط ویدیو : 4K/100fps , FHD/200fps
 • کیفیت دوربین : 48Mp
 • دیافراگم :f/1.7
 • حسگر دوربین : 1/1.3 اینچی
 • مدت زمان پرواز : 34  تا 45 دقیقه بستگی به باتری دارد
 • حداکثر برد افقی : 20km
 • حداکثر برد عمودی : 400m
 • حداکثر سرعت :57kph
 • سنسور عدم برخورد : همه جانبه (بالا و پایین ، جلو و عقب)

DJI Mini 3 Pro (مینی 3پرو)

مینی 3پرو ثابت می‌کند که امکانات پیشرفته به همراه سایز کوچک امکان پذیر است. آنقدر سبک و قابل حمل است که تمام پروژه‌های خود را با آن فیلمبرداری کنید. وقتی فیلمبرداری با کیفیت 4K HDR را ارائه می‌دهد، چرا که نه؟

 • دارای حالت شب است که شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 • مدت زمان 34 دقیقه پرواز تبلیغ شده است. اما واقعیت این است که زمان پرواز نزدیک به 30 دقیقه یا کمتر است.در صورت تمایل، می‌توانید باتری آن را به پلاس ارتقا دهید. باتری پلاس مدت زمان پرواز 45 الی 47 دقیقه ای دارد. بیش از 40 دقیقه برای یک فیلمبرداری عروسی عالی است. شما حتی یک ثانیه از مراسم اصلی را از دست نخواهید داد!
 • هلی شات مینی 3 پرو دارای APAS 4.0 است که از نظر ایمنی کار خود را به خوبی انجام می‌دهد؛ اگرچه به اندازه APAS 5.0 قوی نیست. اما سنسور های تشخیص موانع چند جهته نیز مطمئناً به آن کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید “معرفی Mini 3 Pro : سایز کوچک، امکانات زیاد”

سیستم انتقال دهنده O3 آن ،اگرچه آخرین مدل نیست، اما می‌تواند فیلم‌ها را تا 12 کیلومتر با کیفیت 1080p و سرعت 30 فریم در ثانیه ارسال کند.

 فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی , مینی 3پرو عروسی

ویژگی‌های هوشمند

Mini 3 Pro گزینه‌های زیادی دارد، از True Vertical Shooting برای ارسال مستقیم فیلم‌هایتان اینستاگرام گرفته تا حالت‌های پاناروما سه‌گانه برای فیلمبرداری از کل سالن پذیرایی را میتوان نام برد.

DJI Air 2S (ایر 2اس)

مویک ایر 2اس یکی از پرفروشترین مدل ها در حوزه عکس و فیلم برداری می باشد.پرواز با Air 2S آسان است. به همین دلیل گزینه مناسبی برای مبتدی و حرفه ها میباشد.این پرنده دارای باتری با طول عمر بالاست.

قابلیت ظبط ویدیوهایی با کیفیت 5.4K راداراست. ایر 2اس دارای سنسور های همه جانبه است که میتوانند موانع را از جلو ، عقب ، بالا و پایین تشخیص دهند. همچنین هنگام نزدیک شده هواپیما هشدار می دهد.

موقعیت خود را در برابر بادهای متوسط حفظ میکند.در نتیجه به جای نگرانی در مورد نگه داشتن پهپاد،میتوانید بر روی فیلمبرداری خود تمرکز کنید.

این مدل دارای حالت های پرواز هوشمند مانند ActiveTrack است که پهپاد را هدایت می‌کند تا به طور خودکار یک سوژه را دنبال کرده و فیلم‌برداری کند . در عین حال از موانع نیز اجتناب کند. Air 2S باتوجه به وزن مناسبش تقریباً همه جا می‌تواند همراه شما باشد.

اگر قصد تهیه این پرنده را دارید پیشنهاد ما خرید پک کمبو آن است.این مدل  میتواند یک انتخاب مناسب برای فیلمبرداری عروسی با هلی شات در رنج قیمت متوسط می باشد.

 فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی , ایر 2اس عروسی

 • وزن : 595 گرم
 • ابعاد  : 25×18×7 سانتیمتر
 • کیفیت ظبط ویدیو : 5.4K/30fps , 4K/60fps
 • کیفیت دوربین : 20Mp
 • دیافراگم : f/2.8
 • حسگر دوربین : 1 اینچی
 • مدت زمان پرواز : 31 دقیقه
 • حداکثر برد افقی : 12km
 • حداکثر برد عمودی : 500m
 • حداکثر سرعت : 65kph
 • سنسور عدم برخورد : همه جانبه (بالا و پایین ، جلو و عقب)

هنگام خرید هلی شات برای فیلمبرداری عروسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

حالا که در مورد هلی شات های عالی و ماسب برای فیلمبرداری عروسی خواندید، احتمالا انتخاب خود را اتجام داده اید. قبل از اینکه انتخاب خود را نهایی کنید، به این عوامل که یک پهپاد ایده آل برای فیلمبرداری عروسی باید داشته باشد، توجه کنید.

 فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی

اندازه و قابلیت حمل هلی شات برای فیلمبرداری عروسی

اکثر سالن های عروسی به خصوص زمانی که ظرفیت آن‌ها تکمیل باشد، فضای کمی دارند. شما به پهپادی نیاز دارید که قابل حمل و کوچک باشد. در حالت ایده آل، باید تاشو باشد تا بتوانید آن را در یک کیف حمل یا کوله پشتی جای دهید. هنگامی که باز می شود، باید اندازه و وزن مناسبی برای استفاده در فضای داخلی و خارجی داشته باشد.

به همین دلیل است که بسیاری از هلی شات برای فیلمبرداری عروسی در لیست مینی هستند.

اندازه حسگر CMOS

فیلمبرداران به اندازه عکاسان باید به اندازه حسگر CMOS توجه داشته باشند. اندازه حسگر پهپاد تعیین می کند که چه مقدار نور وارد می شود، که می تواند بر mood و tone ویدیوها تأثیر بگذارد.

شما نمی خواهید یک لحظه احساسی به دلیل نور شدید خورشید که از پنجره های شیشه رنگی عبور می کند، خراب شود. چنین ویدیویی نیاز به ویرایش سنگینی دارد و حتی در آن صورت، به استانداردهای همیشگی نخواهد رسید.

به خاطر داشته باشید که حتی اگر اندازه حسگر پهپاد آنطور که دوست دارید نباشد، بسیاری از آنها دارای دیافراگم قابل تنظیم هستند و شما همیشه می توانید از فیلترهای ND استفاده کنید. می توانید با این تنظیمات بازی کنید تا نور مناسب را به دست آورید.

اجتناب از موانع

 هلی شات برای فیلمبرداری عروسی باید دارای سیستم اجتناب از موانع باشد، و نه فقط هر سیستم ابتدایی، بلکه یک سیستم پیشرفته.

خود پهپاد به حسگرها و چند حسگر دوربین نیاز داشته دارد که موانع را به صورت real-time تشخیص دهد و قبل از اینکه متحمل خسارت و زیان بالا شوید، به ویژگی سنسور های اجتناب از موانع توجه کنید.

سطح صدا

از بین تمام چیزهایی که در این بخش در مورد آنها صحبت خواهم کرد، این مورد ممکن است مهمترین نکته باشد.

در یک عروسی، پهپاد باید کم صدا باشد تا صدا رد پس زمینه فیلم به گوش نرسد. باید این را در نظر داشته باشید که در حالی که یک فیلمبردار حرفه ای هستید، تنها کسی نیستید که فیلم عروسی می گیرید. برخی از مهمانان حاظر در عروسی میخواهند از عروس و داماد با گوشی های خود فیلمبرداری کنند. آنها نمی خواهند صدای پهپاد شما فیلم هایشان را قطع کند. هرچه هلی شات عروسی کم صداتر باشد، بهتر است.

مدت زمان پرواز هلی شات برای فیلمبرداری در عروسی

 خلبان پهپاد همیشه چند باتری یدکی همراه خود حمل می کند. اما شارژدهی هر باتری باید به اندازه کافی مناسب باشد. به یک باتری با حداقل 30 دقیقه شارژدهی نیاز دارید، اما مدت زمان پرواز بیشتر از 40 دقیقه بهتر است.

بیشتر بخوانید “زمان پرواز هلی شات چقدر است؟”

مدت زمان پرواز تبلیغ شده هرگز چیزی نیست که شما واقعاً تجربه خواهید کرد. همیشه چند دقیقه کمتر است. تبلیغ باتری با 30 دقیقه زمان پرواز در واقعیت 26 یا 27 دقیقه است.

کیفیت ویدیو

به عنوان یک فیلمبردار حرفه ای، برای هر کاری که انجام می دهید با هزاران فیلمبردار دیگر رقابت می کنید.

شما به یک مزیت برتر نسبت به رقبای خود نیاز دارید؛ که کیفیت بالا ویدیو راه حل مناسبی است. پهپادهایی با رزولوشن ویدیویی فوق العاده خوب معمولا گرانتر هستند، بنابراین به بودجه بیشتری نیاز خواهید داشت.

ویژگی‌های هوشمند

امروزه برای گرفتن عکس‌های سینمایی مجبور نیستید، هلی شات خود را به صورت دستی هدایت کنید. پهپادهای شرکت‌های بزرگی مانند  DJI دارای ویژگی‌های هوشمند خودکار هستند که پهپاد شما را به صورت ایمن هدایت می‌کنند. قبل از انجام این حرکات مطمئن شوید فضای کافی در اختیار دارید!

فضای ذخیره سازی

اگر پهپاد شما فضای ذخیره‌سازی کافی نداشته باشد، نمی توانید فیلمبرداری را ادامه دهید زیرا جایی برای ذخیره آنها ندارید.

اکثر پهپادها از ابتدا فضای ذخیره‌سازی عالی ندارند، بنابراین همیشه چند کارت یدکی SD (microSD) همراه خود داشته باشید. فایل‌های ویدیویی فضای بسیار بیشتری نسبت به تصاویر اشغال می کنند.

قابلیت دانلود و لایو استریم

می توانید با هلی شات، عروسی را به صورت زنده در سالن یا برای همه کسانی که نمی توانند در آن شرکت کنند، پخش کنید. البته، این در صورتی است که پهپاد و ریموت شما چنین قابلیتی داشته باشد.

مطالعه بیشتر “مقایسه دو مدل ریموت کنترل DJI RC Pro و DJI RC”

بهترین پهپادها برای فیلمبرداری عروسی می‌توانند فیلم‌های زنده را با کیفیت عالی از فاصله‌ای دور ارسال کنند. همچنین باید سرعت دانلود خوبی داشته باشید.

آیا فیلمبرداری با پهپاد در عروسی قانونی است؟

شما برای پرواز با پهپاد در عروسی، نقشه برداری و یا حتی بصورت تفریحی نیاز به مجوز پرواز دارد.

 از نظر قانونی مجوز پرواز را برای هر منطقه ای که اخذ کنید مجاز به پرواز پهپاد در آن محدوده هستید. حتی می توانید به صورت قانونی پهپاد خود را از بالای ملک سایرین و در سراسر منطقه پرواز دهید.

بیشتر بخوانید “شرایط و مدارک اخذ مجوز پرواز هلی شات”

اگر عروسی در خانه برگزار شود، همچنان می‌توانید به صورت قانونی فیلمبرداری کنید، اما نمی‌توانید از پهپاد خود برای ورود به خانه شخص دیگری یا نقض حریم خصوصی او، مانند فیلمبرداری از طریق پنجره، استفاده کنید.

در مورد عروسی‌هایی که خارج از خانه برگزار می‌شوند، همه چیز کاملاً به عروس و داماد بستگی ندارد. به عنوان مثال، اگر در سالن عروسی مراسم برگزار میشود، باید با مسئول تالار در این باره صحبت کنید.

ممکن است مجبور شوید مجوز فیلمبرداری بگیرید. بنابراین به طور ایده آل، مشتریان بایدچند ماه قبل از مراسم شما را استخدام کنند تا بتوانید تمام مجوزهای لازم را قبل از روز عروسی دریافت کنید.

هلی شات های FPV یا آواتا برای فیلمبرداری عروسی مناسب است؟

FPV ها جز دسته پهپاد ها باسرعت بالا هستند. به همان دلیل تنها در صورتی مناسب هستند که از قبل آموزش و تجربه لازم را داشته باشید. در غیر این صورت، استفاده از پهپاد FPV یک فاجعه خواهد بود!

 فیلمبرداری با هلی شات در عروسی , هلی شات عروسی , فیلمبرداری عروسی با هلی شات , هلی شات برای فیلمبرداری عروسی , اف پی وس برای

اگر خلبان مبتدی هستنید به هیچ عنوان خرید و استفاده از مدل هایی مانند FPV، آواتا و آواتا2 پیشنهاد نمیشود.

بیشتر بخوانید “DJI Avata 2 : جدیدترین مدل FPV”

FPVها تنها زمانی می توانند انتخاب مناسبی برای فیلمبرداری عروسی باشند که خلبانی باتجربه و حرفه ای باشید. می توانید برای گرفتن فیلم و عکس از همه اتفاقات در طول عروسی و مراسم به با سرعت بالا استفاده کنید.

بااین حال از نظر کیفیت فیلم و عکس نسبت به سایر مدل های موجود در لیست بالا رتبه پایین تری دارند. زیرا بیشتر به دلیل سرعت بالا و هیجان مورد استفاده قرار میگیرند.


در انتها برای دریافت مشاوره رایگان ، خرید و فروش ، آموزش و تعمیرات پهپاد (هلیشات) می توانید با ما در ارتباط باشید.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *