کمپانی چینی DJI از نسل جدید کوادکوپترهای حرفه‌ای خود بانام «اینسپایر وان راو» با قابلیت‌های منحصربفرد مانند عکسبرداری و فیلمبرداری هوایی با فرمت خام RAW رونمایی کرد.

در ادامه با ما همراه باشید..

اینسپایر 1 پرو یک دوربین 4K با رزولوشن ۱۶ مگاپیکسل بنام X5 مجهز به سنسور میکرو چهار سوم (MFT) بهمراه دارد و می‌تواند تصاویر 4K با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه ضبط نماید.

dji-inpsire-1-pro-camera-doorbin-info

این دوربین نسبت به دوربین X3 نصب شده بر روی Inspire One در تمام زمینه‌ها ارتقا یافته است.

zenmuse-x5-vs-x3-doorbin-info

 

zenmuse-x5-doorbin-info

رزولوشن دوربین X5 که توسط مهندسین DJI توسعه یافته، 16 مگاپیکسل است که نسبت به دوربین 12 مگاپیکسل قبلی، جزییات بیشتری را به تصویر می‌کشد.

از دیگر قابلیت‌های این دوربین امکان عکسبرداری هوایی با فرمت RAW است که پیش از این در پهپادها بی‌سابقه بوده است.

zenmuse-x5-01-doorbin-info

علاوه بر اینها امکان سفارش این پهپاد با دوربین X5R نیز وجود دارد. این دوربین علاوه بر قابلیت‌های دوربین X5, امکان فیلمبرداری هوایی با فرمت RAW را نیز فراهم می‌کند!

کاربران می‌توانند از انواع لنزهای حرفه‌ای میکرو چهار سوم MFT بر روی این دوربین‌ها استفاده کنند.

لرزشگیر 3 محوره گیمبال این پهپاد نیز دقیقا همان نمونه استفاده شده در اینسپایر وان است، با اینحال DJI مدعی است که در این قسمت هم بهبودهای مهمی صورت گرفته است.

با وجود این قابلیت‌ها، اینسپایر وان پرو بهترین گزینه برای استفاده در فیلم‌های سینمایی و همچنین مستندهای حیات وحش بشمار می‌رود.

این پهپاد گران‌قیمت 4500 دلاری در رنگ‌های سفید و خاکستری عرضه شده و از طریق دوربین متفاوت X5, براحتی از پهپاد اینسپایر وان قابل تشخیص است.